Post

Fă-le o bucurie ! Sărbătorile de Paște – 2017

aprilie 13, 2017 - Proiecte

Cu ocazia sfintelor Sărbători de Paște, Primăria şi Consiliul Local Cumpăna în parteneriat cu Asociaţia pentru Dezvoltare Comunitară Cumpăna, Grădiniţele „Florilor” şi „Sf. Maria”, Liceul tehnologic „Nicolae Dumitrescu”, au demarat campania locală de strângere de fonduri „Fă-le o bucurie!”. Pachetele pregătite au fost donate unui număr de 16 familii aflate în situații de risc, identificate de către asistenţii sociali ai Serviciului Public de Asistenţă Socială din cadrul primăriei.
Pachetele au constant în alimente neperisabile, iar strângerea de fonduri s-a realizat cu ajutorul cetățenilor, cărora li se mulțumește pe această cale pentru bunăvoință și dărnicie!

Asociația pentru Dezvoltare Comunitară Cumpăna, mulțumește tuturor celor care au făcut posibilă continuarea acestui proiect !

Un Paște fericit tuturor !